Taśma kominowa – jeden z najważniejszych elementów zabezpieczających – musi być ułożona ze szczególną starannością, jeśli zależy nam na jej funkcjonalności.

Wymaga to doświadczenia, dobrze jednak pamiętać o tym, że w sprzedaży dostępne są rozwiązania znacząco ułatwiające uporanie się z czekającym nas zadaniem. Jednym z nich jest listwa kominowa. Jej nadrzędnym celem jest właśnie stanowienie zabezpieczenia dla taśmy kominowej.

Listwy kominowe przeważnie wykonane są z aluminium pokrytego dodatkowo farbą poliestrową. Po zakupie często mamy też do czynienia z obecnością na nich specjalnej folii polipropylenowej. Ta jest zabezpieczeniem sprawdzającym się przede wszystkim podczas transportu, pom jego zakończeniu można więc usunąć ją. Listwy, w zależności od modelu, z jakim mamy do czynienia, można montować mechanicznie nie tylko do komina, ale i do opierzenia. Już po montażu dobrym pomysłem okaże się, z pewnością, uszczelnienie styku, jaki występuje między listwą i kominem. Tu doskonale sprawdzi się uszczelniacz dekarski.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na balszkinadaszki.pl.

Kategorie: Blog