Komin to element konstrukcyjny spotykany właściwie w każdym budynku. Umieszczony na samym szczycie, pozwala on na odprowadzanie gazów wytwarzanych w procesie spalania, na przykład opału w piecu. Bez takiego ujścia korzystanie z budynku nie byłoby bezpieczne.

Z racji swojego umiejscowienia, komin należy do najbardziej narażonych na szkodliwe czynniki zewnętrzne elementów dachu. Konieczne jest zatem jego odpowiednie wykonanie i zabezpieczenie dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi. Jednym z takich elementów wykończeniowych jest tu listwa kominowa.

W wielu przypadkach kominy są wykańczane za pomocą specjalnej taśmy kominowej. Materiał ten zapewnia dużą wytrzymałość komina i przede wszystkim jego szczelność, która jest tu jedną z najważniejszych cech. Listwa kominowa jest w takim przypadku niezbędnym elementem. Wzmacnia ona połączenia między kominem a pozostałymi częściami dachu. Uszczelnia dodatkowo te miejsca w kominie, które są najbardziej newralgiczne. W większości przypadków do jej montażu potrzebne są zwykłe wkręty.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na balszkinadaszki.pl.

Kategorie: Blog