Listwa kominowa jest specjalną obróbką, która ma za zadanie zabezpieczenie górnej krawędzi taśmy kominowej tak w połączeniu z kominem, jak i ze ścianą. Jest jednym z elementów obróbki blacharskiej wzmacniających dach, choć więc nie jest rozwiązaniem standardowym, cieszy się coraz większą popularnością.

Listwa kominowa przeważnie jest wykonana z blachy aluminiowej, może posiadać przy tym dodatkowe zabezpieczenia zwiększające jej żywotność. Po jej montażu można zaobserwować rowek występujący między blachą i przygotowaną przez nas konstrukcją. Najlepiej wyeliminować ryzyko dostawania się do niego wody poprzez wypełnienie go masą uszczelniającą.

Listwa kominowa – zastosowanie

W listwy kominowe można zaopatrzyć się w sklepach oferujących akcesoria dachowe, często pojawiają się jednak również w marketach budowlanych. Ich ceny są zwykle podawane w metrach bieżących. Zakup nie jest skomplikowany, można więc dokonać go samodzielnie. Podobnie przedstawia się sytuacja wtedy, gdy w grę wchodzi montaż listwy. On również może być przeprowadzony bez pomocy z zewnątrz.

 

Kategorie: Blog