Jak zabezpieczyć taśmę kominową, a tym samym również sam komin? Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele mówiono o rozwiązaniach, które mają do zrealizowania taki właśnie cel, dziś jednak trudno nie zgodzić się z tym, że obserwujemy wiele zmian w tym zakresie.

Jedną z nich jest wzrost popularności, jaka cieszy się listwa kominowa. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu i poznać jego potencjał.

Listwy kominowe najczęściej są wykonane z aluminium, co zapewnia ich długowieczność. Ich lakierowana powłoka posiada zresztą dodatkowe zabezpieczenie, które usuwa się dopiero na etapie montażu, nie trzeba więc obawiać się, że dojdzie do jej uszkodzenia w transporcie. Sam montaż listwy jest na tyle nieskomplikowany, że bez większego trudu można wykonać go samodzielnie. Montuje się ją mechanicznie do komina, zwraca się przy tym szczególną uwagę na to, aby szczelny był styk komina i taśmy opierzeniowej. Już po montażu dobrze jest postarać się o jego dodatkowe uszczelnienie. Podniesie to z pewnością poziom bezpieczeństwa konstrukcji.

Kategorie: Blog